Перейти до основного вмісту

Твоя мандрівка в світ криптовалют, починається тут

Привіт 👋


Ласкаво просимо до "CRYSTORM"! Основна мета яку ми переслідуємо - це розповісти людям про хист та можливості криптовалют та технологій блокчейн. На даному веб-ресурсі ви знайдете масу інформації, що охоплює все на вказану тему, від комп'ютерної безпеки до економіки.

bitcoin, біткоін, криптовалюта
Bitcoin

Ми розуміємо, якщо ви новенький в цій темі, вам може бути складно зрозуміти про що буте йти мова дальше. Дана настанова створена для того, щоб без зусиль ознайомити вас із основними ключовими концепціями, які будуть необхідні для вашої подальшої подорожі в світ технологій криптовалют та блокчейн.

Криптовалюта - що це?

Криптовалюта має схожість із цифровою формою готівки. Її можна використовувати з тією ж метою, що і звичайні гроші. Наприклад для оплати своєї частини чеку при поході із друзями в кафе, придбати нові шкарпетки на які ви давно задивляєтесь 👀, чи забронювати квитки на літак ✈, що звучить вже серйозніше, забронювати номер в готелі 🏨 для неповторного проведення відпустки. Завдяки тому, шо криптовалюта - це цифрова валюта ви можете також без всяких проблем відправляти її друзям, знайомим чи родичам будь куди.

Це на кшталт PayPal чи банківського переказу, так?
Трішки не так. Шлях криптовалютної транзакції набагато вишуканіший!

Справа в тому, що стандартні шлюзи онлайн-платежів якими ми з вами користуємося в повсякденному житті, належать конкретним фінансовим організаціям та установам. Дані організації відіграють роль сховища, що зберігає ваші кошти. Якщо вам потрібно скористатися вашими грошовими ресурсами, вам необхідно виконати запит для переводу від вашого імені.

В системі криптовалют не існує вище згаданих фінансових організацій та установ. Кожен із тисяч чи мільйонів користувачів системи відіграють роль банку за допомогою спеціального, безкоштовного програмного забезпечення. Ваш пристрій який дає вам можливість з'єднатися із мережею інтернет, будь то смартфон, ноутбук чи ПК, за допомогою тієї ж мережі з'єднується з пристроями інших користувачів системи, тобто все відбувається від користувача до користувача без будь яких посередників в обличчі фінансових установ чи організацій.

Можна зробити наступні висновки. Для того щоб скористатися криптовалютою, ви не мусите реєструватися на веб-сайтах за допомогою електронної пошти та паролю. Вам достатньо завантажити на свій пристрій будь який спеціальний додаток, для того щоб розпочати надсилання та отримання криптовалюти.

Походження назви "криптовалюта"

Назва криптовалюта - це поєднання таких слів як криптографія та валюта. Тут використовується криптографія та вища, просунута математика для того, щоб захистити ваші кошти і щоб будь хто інший не міг ними скористатися.

Не обов'язково мати розуміння всього цього процесу - всю найважливішу роботу беруть на себе спеціалізовані додатки, якими ви будете користуватися. Ви ніколи не будете знати, що насправді відбувається "за кулісами".

Отож, ці магічні інтернет-кошти не належать одній конкретній фінансовій організації та застосовують криптографію для захисту системи. Також вже розроблені та успішно працюють різноманітні додатки для переказів цих грошей. Для чого вам це може знадобитися?

Криптовалюта - це!

  • Доступність (не існує жодної можливості перешкоджання використання криптовалюти. Тоді як у ситуації із традиційними валютами, централізовані платіжні системи мають можливість заморозити акаунти та здійснити перешкоди під час здійснення транзакції.)
  • Стійкість до цензури (Завдяки механізму за яким влаштована мережа, недобросовісним хакерам та іншим зловмисникам практично не залишається жодного шансу для її пошкодження чи вимкнення.)
  • Недорогий та швидкий спосіб оплати (В тому разі коли ви здійснюєте транзакцію тому хто знаходиться в іншій точці світу, ці кошти він зможе отримати уже через декілька секунд, при цьому ви сплатите невелику частину вартості.)

А що Bitcoin про який говорять на кожному куті ваші знайомі, рідні друзі, ЗМІ? Для початку це перша в світі криптовалюта і на сьогоднішній день найпопулярніша.

Хто створив Bitcoin?

На диво нікому не відомо, хто створив Bitcoin. Відомий тільки псевдонім - Сатоші Накамото. Тут декілька теорій - Сатоші може бути однією людиною чи деякою групою програмістів. Також існують більш чудернацькі теорії, такі як, що це прибулець який володіє технологіями які дозволяють йому подорожувати в часі або це засекречена команда уряду.

У 2008 році цей інкогніто під псевдонімом Satoshi Nakamoto опублікував дев'яти сторінковий документ в якому була детально розписана робота системи Bitcoin. Уже через декілька місяців, у 2009 році, було запущене в роботу саме програмне забезпечення.

Не секрет, що біткоїн став основою для багатьох інших криптовалют. Окремі з яких були створені на тому ж програмному забезпеченні. В той же час інші вирішили застосувати зовсім інший підхід. Це все чудово, але залишається не розкритим важливе питання - у чому ж різниця між криптовалютами які існують сьогодні?

Уявіть, що вам захотілося скласти перелік всіх криптовалют які існують, для цього вам занадобиться не один тиждень часу. Одні з них швидші за інші, другі мають кращий рівень конфіденційності, треті обходять всіх за своїм рівнем безпеки, а четверті є більш програмованими.

У даній сфері існує дуже влучна поговірка "Робіть ваше власне дослідження" (або DYOR). Тут ідеться про те, що в любому випадку ваші дії не мають базуватися тільки на інформації з одного джерела.

Перед тим як вкладати ваші кошти у конкретний проект, впевніться, що ви доклали всіх зусиль для максимального вивчення питання та проявили належну обережність.

Настав час переходити до  наступного розділу, там піде мова про саму технологію на якій були засновані більшість цифрових валют. Її назва - блокчейн.

Блокчейн, що це таке?

Не потрібно боятися технічних термінів, що вживаються людьми, для того щоб розповісти про "блокчейн". Для того щоб описати технологію, достатньо сказати - це просто база даних. Тут також  не має нічого складного - ви можете створити просту базу даних в електронній таблиці, приклавши до цього мінімум зусиль.

технологія blockchain, блокчей
Технологія Blockchain

Такі бази даних мають свої особливі характеристики. Перше, вони призначені виключно для додавання даних. Що мається на увазі? Мова іде про те, що існує можливість тільки додавати інформацію в таку базу даних - не має змоги вибрати певну клітинку та видалити те, що ви перед цим додавали чи змінити внесені дані, на відміну від електронної таблиці.

Друге, кожен запис в базі даних (такий запис називається блоком) нерозривно пов'язаний із попереднім записом за допомогою криптографії. Якщо перекласти це на людську мову, то коротко вийде так - кожний новий запис (блок) даних повинен мати в собі щось на кшталт цифрового відбитка пальця попереднього запису (блоку). Такий цифровий відбиток називається - хеш.

Бінго - це все! Враховуючи те, що кожен наступний блок вказує на попередній за допомогою цифрового відбитку (хешу) ми отримуємо ланцюжок блоків. Цей процес називають блокчейн просунуті круті хлопці. Вітаємо - тепер ви в їх числі 👍

Процес створення нових блоків або блокчейн - є незмінним: уявімо, що у вас з'явилася можливість змінити дані блоку який вже існує, в такому випадку якщо ви змінили дані, автоматично змінюється цифровий відбиток, так як цей відбиток буде присутній в наступному блоці, наступний блок також буде змінений і так дальше - думаємо це зрозуміло. В кінці кінців виходить ефект доміно, коли кожна зміна стає дуже очевидною і не залишиться без уваги. Звідси ми розуміємо, що не можливо зробити якісь зміни в блоках так, щоб цього ніхто не побачив.

І це все?

Ми розуміємо, що ви очікували більшого від такої нашумілої технологія як блокчейн і тут ви праві. Її можна розглядати з точки зору новаторської альтернативи електронним таблицям Google Sheets. Новаторством буде те, що будь який користувач системи має змогу завантажити на свій пристрій блоки з даними від других користувачів мережі з метою створення точно таких же копій блокчейну. Цю задачу виконує програмне забезпечення про яке ми з вами згадували вище.

Розглянемо це трішки детальніше. До прикладу, ви зі своїми друзями Марією, Йосипом та Танею запускаєте програму. Вам необхідно відправити Йосипу 5 монет і ви про це заявляєте, далі завдяки програмному забезпеченню інструкція про це відправляється у мережу та з'являється у ваших друзів та всіх користувачів системи на пристроях але важливо сказати, що монети не відправляються Йосипу зразу.

В цей же час Таня вирішує відправити Марії також 5 монет. За допомогою того ж програмного забезпечення, вона відправляє інструкції про це в мережу. Дальше цікавіше, важливо зрозуміти, що в обох випадках учасники мережі які хочуть відправити монети іншим учасникам (Ви та Таня) на даному етапі лише відправили інструкції про це в мережу і вони зараз знаходяться в режимі очікування та ніхто з отримувачів (Йосип та Марія) ще не отримали свої монети. В будь який момент часу, якийсь учасник мережі може зібрати інструкції з режиму очікування для того щоб створити новий блок в якому будуть дані з інструкціями про відправлення в тому числі й інструкції Ваші та Тетяни. Тут у вас може виникнути абсолютно логічне запитання.

Якщо якийсь учасник мережі може створити блок, що йому завадить учинити обман, шахрайство?

Теоретично так, звичайно ідея звучить дуже привабливо створити блок з інструкціями, що Марія має відправити мені 50 мільйонів монет. Чи до прикладу розпочати шопінг від імені Тетяни, придбати собі Lamborghini та шуби, відповідно роблячи всі розрахунки коштами якими ви не володієте.

Реальність насправді інша. За допомогою криптографії, теорії ігор та так званого алгоритму консенсусу, система не дозволяє вам користуватися грошима, які ви не можете тратити.

Якщо для вас це не новинка і ви вже знайомі із вище викладеним матеріалом, тоді пропонуємо вам перейти до вивченні торгівлі, освоєння такої професії як крипто-трейдер та інвестування.

Торгівля криптовалютою

Найімовірніше для вас не буде новиною, що криптовалюта вже використовується в різноманітних сферах. Беззаперечним лідером використання на сьогоднішній день звичайно залишається спекуляція.

трейдинг, торгівля на ринку криптовалютою, trading
Торгівля криптовалютою

У даному випадку під торгівлею криптовалютою, зазвичай передбачається короткостроковий підхід з метою отримання доходу. Трейдери мають змогу відкривати та закривати позиції на ринку. Це все добре, а яким чином вони дізнаються моменти входження та виходу з позиції?

Одним із дуже поширених способів зрозуміти ринок криптовалют, це - технічний аналіз (ТА). Чим займається даний метод? Вивчення історії цін, аналіз графіків змін, аналіз та вивчення маси інших ринкових показників з метою знайти ставку яка з найбільшою імовірністю буде прибутковою.

Можливо вам уже хочеться почати торгівлю прямо зараз. Теоретично ви би могли розпочати роботу вже. На перший погляд це просто і нічого складного в цьому не має. Але насправді торгувати дуже складно. Нам потрібно буде на мало часу, щоб розповісти вам про все, що необхідно буде знати перед тим як приступати до самих торгів на ринку. Підписуйтесь на наш блог та слідкуйте за виходом нових публікацій, щоб освоїти ремесло крипто-трейдера!

Інвестування

Інвестори за звичай шукають перспективні довгострокові ставки, керуючись основними принципами інвестування. До прикладу, яку кількість прибутку генерує компанія. Криптовалюта - це зовсім новий вид фінансових активів. Звичайно це не означає, що на них не можна дивитися через ту саму призму.

інвестиції в криптовалюту
Інвестиції в криптовалюту

Не мала кількість Bitcoin інвесторів спостерігають за філософією "HODL" (слідкуйте за блогом, про це у нас також буде детальна публікація). Коротко це означає, що вони глибоко переконані в успіху Bitcoin і не мають наміру продавати його довгий період часу. Звичайно ми не закликаємо вас також бути прибічниками цієї філософії, а навіть навпаки, слідкуйте за блогом і найближчим часом ми опублікуємо "Розширений посібник по Bitcoin", детально ознайомтесь з інформацією яка там буде і тоді ви зможете прийняти самостійне зважене рішення - це буде єдиний правильний вихід.

Припускаємо, що пройшовши матеріал, який буде у посібнику ви приймете рішення стати Bitcoin ходлером. Тоді це можна зробити у пару кліків переходьте за посиланням "Купити криптовалюту" та дійте згідно інструкцій.

Сам процес підключення проходить швидко та гладко. Наголошуємо, що вам не потрібно діяти необдумано і "з бухти барахти" почати вкладати великі суми грошей - не поспішайте. Ви можете розпочати з 15$!

Пасивний дохід

Дотепер ми з вами обговорювали коротко про крипто-трейдинг (торгівлю) та інвестування як варіанти для отримання прибутку. Але ці методи вимагають досить велику кількість часу, який не у всі є. Якщо ви людина зайнята і не зможете знайти достатню кількість часу для освоєння вище згаданих методів отримання прибутку за допомогою криптовалюти, існує й інший варіант, набагато економніший в плані часу.

Як говорив один з найуспішніших інвесторів за всю історію, Уоррен Баффет: 

Якщо ви не знайдете спосіб заробляти гроші в той час поки ви спите, ви працюватимете поки не помрете.

Спішимо розповісти вам приємні новини. Світ криптовалют пропонує повно варіантів для отримання пасивного доходу. Ви можете використовувати свої крипто-ресурси таким чином, щоб примножувати свої крипто-активи в той час поки ви спите 😃

пасивний дохід на криптовалюті
Пасивний дохід

Якщо все звучить так прекрасно, тоді чому, ще не всі це роблять? Скоріше за все тому, що нічого про це не знають. Але ви тепер в курсі - вітаємо ✋

Один із варіантів отримати пасивний прибуток - це надійно віддати свої ресурси іншим людям. Звучить божевільно, погодьтеся. Тут ключове слово надійно. Що це все означає? Насправді все просто - ви віддаєте свої кошти професіоналам із беззаперечною репутацією, вони користуються вашими ресурсами з метою отримати прибуток - це в них виходить добре і за це такі люди готові з вами ділитися відсотком, який ви узгоджуєте між собою перед початком співпраці.

Крім цього всього, ви точно чули про майнінг Bitcoin. За звичай цей процес нерозривно пов'язаний із великою кількістю потужної обчислювальної техніки яка зовсім не дешева і працює за винагороду у системі Bitcoin - так звані "майнінг ферми". Але існують й інші способи захистити мережу криптовалюти. Один з таких - це процес під назвою стейкінг. І скажем наперед, цей процес не має нічого спільно із м'ясом 😄

Стейкінг, що це таке?

Говорячи простою мовою, стейкінг передбачає отримання винагороди за блокування монет. Тобто, якщо ви вклали гроші в монету яка підтримує стейкінг, через деякий період часу у вас буде можливість накопичити значно більшу суму. Слідкуйте за нашим блогом, про це також будуть окремі детальні публікації.

Безпека та приватність

Ми криптовалютний веб-ресурс і ми дуже любимо 💗 питання безпеки та конфіденційності - сказано без всякого сарказму. І рекомендуємо вам в обов'язковому порядку відноситися до цих питань дуже серйозно та відповідально.

безпека та приватність в інтернеті
Безпека та приватність

Як ви могли побачити, що цифрова епоха нашої з вами історії принесла з собою серйозні інновації масштабного характеру. До прикладу, ваш холодильник має змогу повідомити вас текстовим повідомленням про те, що ви забули його закрити, ви можете викликати свій автомобіль в декілька кліків у додатку для смартфона і схоже на те, що в найближчому майбутньому ви будете мати змогу отримувати свою пошту за допомогою дронів.

Паралельно з цим також розвиваються та з'являються інновації, мета яких - крадіжка ваших конфіденційних даних, які часто неусвідомлено викривають самі люди в силу свого не знання. У вас є знання як краще і як взагалі боротися із так званими програмами-вимагачами? Або послідовність дій які необхідно здійснити  для того щоб веб-сайти не мали змоги бачити з якої точки світу ви їх переглядаєте? Поки дайте собі відповідь на ці запитання та слідкуєте за блогом. Ми також надамо детальну інформацію про те як захистити себе в епоху цифрових технологій.

Схоже на те, що ми обсудили основне!

Маємо надію на те, що ви дочитали цей матеріал до цього місця та краще зрозуміли криптовалюту та принципи її роботи. Ще раз нагадуємо, що старанно працюємо над виходом публікацій на нові теми продовжуючи відкривати для вас світ криптовалют. З часом в блозі з'являться матеріали не тільки для новачків, але й для більш просунутих  користувачів на більш складні теми. Тому підписуйтесь та крокуйте в ногу з часом.

фініш

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Розширений посібник по Bitcoin

 Bitcoin - що то таке? Bitcoin ( ₿ ) - це цифрова форма грошей. Відмінність від звичайних грошей (фіатні валюти) які ми всі знаємо та звикли до них, в тому, що цифрові гроші не перебувають під контролем та управлінням центрального банку. Фінансовою системою Bitcoin керують, тисячі комп'ютерних пристроїв користувачів розподілених по всьому світу. До цієї екосистеми можуть долучитися всі хто проявить бажання та встановить спеціальне програмне забезпечення з відкритим вихідним кодом. Bitcoin Широко відомо, що Bitcoin став першою в світі криптовалютою, яка була анонсована у 2008 році. Стартував Bitcoin у 2009 році, та дав можливість людям відправляти та отримувати цифрові гроші (bitcoin, b в нижньому регістрі або BTC ). Основна риса яка робить дану валюту привабливою не в цьому, а в тому, що вона не підпадає під цензуру, тратити гроші можна більше як один раз, а самі транзакції можна здійснити в який завгодно час та з абиякого місця. Для чого користуватися Bitcoin? Існує не одна причи